„Zero aborcji” w Hiszpanii

Liczne inicjatywy, spotkania, prelekcje, piesze pielgrzymowanie i modlitwa, aby znieść prawo zezwalające na zabijanie dzieci poczętych – to cel kampanii „Zero aborcji”, która w czasie lata i jesieni będzie trwać w Hiszpanii. Inicjatywa młodych ma także przypomnieć premierowi Mariano Rajoyowi o przedwyborczych obietnicach jego partii, w których mówił o zniesieniu obowiązującej ustawy aborcyjnej i wprowadzeniu ochrony każdego życia oraz wsparciu rodzin w ich kraju.

Po dwóch latach funkcjonowania ustawy, która daje kobiecie „prawo wyboru”, czyli decydowania o życiu własnego dziecka, statystycznie każdego dnia dokonuje się 300 aborcji, zwraca uwagę jeden z hiszpańskich dzienników. Przypomina jednocześnie o obietnicy uchylenia obowiązującego prawa aborcyjnego, znanego jako „Ley Aído”, jaką potwierdził, także w wywiadach prasowych, obecnie urzędujący premier, Mariano Rajoy. Gádor Joya, rzecznik prasowy organizacji „Prawo do życia”, zwrócił uwagę, że „rząd Zapatero pozwolił, aby aborcja w Hiszpanii stała się prawem”. Dziś wielu Hiszpanów nie zgadza się, aby pieniądze z ich podatków były przekazywane na zabijanie dzieci. Organizacje broniące życia przygotowały więc szereg inicjatyw, które będą przypominać o konieczności szacunku dla każdego ludzkiego istnienia i radości, jaką niesie każde życie.
Kampania rozpoczęła się 5 lipca, w kolejną rocznicę uchwalenia ustawy aborcyjnej. Jedną z podjętych inicjatyw jest Crossroads, piesza pielgrzymka młodych, którym zależy, aby w ich kraju każde życie było traktowane z szacunkiem. Obrońcy życia, pielgrzymując z Barcelony, odwiedzają różne hiszpańskie miasta, a piesze pielgrzymowanie zakończą w Santiago de Compostela. Pablo Santana, młody adwokat z Valladolid i rzecznik prasowy inicjatywy, przypomina, że „celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju i zaoferowanie kobietom alternatywy dla aborcji w przypadku nieoczekiwanej ciąży”. Gádor Joya przekazał Partii Ludowej Mariano Rajoya manifest „Zero aborcji”, który przypomina rządowi i Partii Ludowej o przedwyborczych obietnicach. Podczas narodowej kampanii „Zero aborcji”, która rozpoczęła się w lipcu, a zakończy jesienią, Hiszpanie chcą zebrać milion podpisów pod przekazanym manifestem, żądając uchylenia ustawy aborcyjnej, a zamiast niej wprowadzenia prawa ochrony życia i wsparcia matek. Jak poinformował minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón, na jesień rząd planuje złożyć projekt reformy prawa aborcyjnego. Pielgrzymowanie młodych Hiszpanów i wszelkie informacje o przebiegu kampanii zamieszczone są na stronach: www.crossroadswalk.es. oraz www.abortocero.org.

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl