Strajk w madryckich zakładach zakończony kompromisem

Strajk pracowników trzech madryckich zakładów oczyszczania miasta zakończył się po 12 dniach zawarciem kompromisu z władzami miejskimi: wycofały się ze zwolnienia 1 100 spośród zatrudnionych, a związkowcy zgodzili się „pracować krócej za mniej”. 

Oznacza to, że każdy zatrudniony zgadza się na 45 dni rocznie dodatkowej bezpłatnej przerwy w pracy aż do 2017 roku.

Dzięki kompromisowi żaden z pracowników tych służb miejskich nie utraci pracy w następstwie cięć w wydatkach, których postanowiła dokonać burmistrzyni Madrytu z ramienia rządzącej Partii Ludowej Ana Botella.

Przez czas strajku na ulicach i w parkach stolicy Hiszpanii gromadziły się ogromne stosy śmieci. W piątek władze Madrytu wysłały interwencyjnie do sprzątania stolicy pracowników przedsiębiorstwa miejskiego Tragsa, którzy zdołali wywieźć z Madrytu niewielką część śmieci – 460 ton

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl