Hiszpańscy biskupi na Światowy Dzień Pokoju

“Pokój nie jest łatwy, ale jest możliwy”. W okolicznościowych listach hiszpańscy biskupi zachęcają dzisiaj wiernych do modlitwy o pokój, a szczególnie za prześladowanych chrześcijan.

“Dialog pomiędzy religiami, kulturami i osobami jest dzisiaj konieczny, aby żyć razem w regionach i miastach, które coraz bardziej stają się złożone i zróżnicowane pod względem etnicznym i religijnym. Pokój nie jest łatwy, ale jest możliwy” – napisał ks. kard. Lluis Martínez Sistach z Barcelony.

Dodał, że jest rzeczą konieczną, aby dialog i międzyosobowe spotkania stały się codzienną praktyką. Przypomniał, że mówił o tym yraźnie Kongres Duszpasterstwa Wielkich Miast, który odbył się w Barcelonie”.

“Okres Bożego Narodzenia jest szkołą, aby nauczyć się nieść radość Ewangelii oraz budować kulturę spotkania” –  napisał z kolei abp Carlos Osoro z Madrytu.

W Nowym Roku zachęca do potrójnej kontemplacji: Jezusa, aby poznać Boga i człowieka; Józefa, aby żyć wiarą oraz Maryi, aby zjednoczyć się z jej poddaniem się woli Bożej i radością z bycia Matką Boga.

Biskupi przypominają o trudnej sytuacji chrześcijan, którzy w wielu krajach są prześladowani, a nawet ponoszą śmierć za wierność Chrystusowi.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl