fot. PAP/EPA

Atak zimy w Portugalii i Hiszpanii. Kilkadziesiąt dróg nieprzejezdnych

Intensywne opady śniegu doprowadziły w środę do zablokowania kilkudziesięciu dróg w Portugalii i Hiszpanii. Zimowa aura ma utrzymać się na Półwyspie Iberyjskim co najmniej do soboty.

W Portugalii intensywny śnieg spadł w środę rano przy wschodniej granicy z Hiszpanią. Najwięcej nieprzejezdnych dróg znajduje się w dystryktach Castelo Branco i Guarda.

W nocy ze środy na czwartek w obu tych rejonach temperatura ma spaść poniżej zera. Wraz ze spodziewanymi opadami deszczu ze śniegiem synoptycy przestrzegają przed możliwym pojawieniem się na jezdniach gołoledzi.

W środę intensywne opady śniegu wystąpiły też w kilku wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, m.in. w Kastylii i Leonie, Asturii, Kantabrii, a także w na terenie Nawarry i Katalonii.

W kilku hiszpańskich gminach w środę rano temperatura powietrza wynosiła poniżej 5 stopni Celsjusza.

Władze Balearów ostrzegły w środę o silnych opadach deszczu, które mają się zacząć wieczorem i potrwać co najmniej do poniedziałku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl