fot. pixabay.com

Hiszpański rząd zabronił modlitw przed kościołem podczas protestów przeciwko amnestii separatystów

Hiszpański rząd zabronił grupie katolików odmówienia w poniedziałek wieczorem modlitw przed jednym z madryckich kościołów położonym blisko siedziby rządzącej partii PSOE. Modlitwy różańcowe są odmawiane już od dwóch tygodni „w intencji Hiszpanii” i towarzyszą protestom przeciwko planom amnestii dla katalońskich separatystów, przedstawionym przez socjalistyczną PSOE w zamian za poparcie separatystów dla jej rządu.

Hiszpański rząd zabronił grupie katolików odmówienia w poniedziałek modlitw przed jednym z kościołów w Madrycie. Towarzyszyć one miały protestom przeciwko amnestii katalońskich separatystów.

Delegat rządu Hiszpanii, Francisco Martin, podał jako powód „niedotrzymanie terminów” przez organizatorów na otrzymanie pozwolenia na modlitwę – poinformowała organizacja Prawników Chrześcijańskich. Zabronione zostały także modlitwy różańcowe zapowiadane na środę i czwartek.

Ponad 20 policjantów uniemożliwiło w poniedziałek odmówienie różańca i zagroziło grupie katolików karami grzywny. Jedna starsza kobieta została zatrzymana.

Na filmie udostępnionym przez portal Okdiario widać, jak po konfrontacji policjantów z protestującymi zakuta w kajdanki kobieta jest prowadzona do radiowozu.

Hiszpańska organizacja Prawników Chrześcijańskich ogłosiła, że będzie bronić wszystkich, których fundamentalne prawa do wolności religijnej i publicznego manifestowania wiary zostały naruszone. Stowarzyszenie w komunikacie powołało się na hiszpańską konstytucję i podkreśliło, że władze naruszyły też prawo o zgromadzeniach i demonstracjach, według którego w przypadku zgromadzeń, które nie stanowią zagrożenia dla porządku publicznego wystarczy o nich wcześniej poinformować władze, a nie występować o zezwolenie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl