Par Enrique Dans, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2738754

Hiszpania: trzy respiratory – dar papieża Franciszka – zostały przekazane szpitalowi św. Rafała w Madrycie

Nuncjusz Apostolski w Hiszpanii ks. abp Bernadito Auza i ks. kard. Carlos Osoro przekazali trzy respiratory najnowszej generacji madryckiemu szpitalowi św. Rafała. Jest to dar papieża Franciszka, który „ukazuje jego troskę o problemy, jakie nękają świat” – podkreślił ks. kard. Osoro.

W dniu swoich imienin papież Franciszek wysłał respiratory i środki medyczne do szpitali we Włoszech, Rumunii i Hiszpanii. Dzisiaj w południe nuncjusz ks. abp Bernadito Auza i ks. kard. Carlos Osoro przekazali trzy respiratory oraz materiał medyczny – maseczki, gogle dla lekarzy i personelu pielęgniarskiego, odzież ochronną – madryckiemu szpitalowi św. Rafała, który prowadzą bonifratrzy. Papieski dar odebrał przełożony prowincjalny bonifratrów Amador Fernández w obecności dyrekcji szpitala i przedstawicieli personelu medycznego. Część środków medycznych trafi też do innych szpitali w regionie.

Ks. kard. Carlos Osoro podziękował Papieżowi za ten “ważny gest”, który „ukazuje jego troskę o problemy, jakie dotykają świat”. Dzięki respiratorom będzie można pomóc „naszym fantastycznym pracownikom służby zdrowia” w walce z koronawirusem. W ten sposób uda się uratować życie wielu ludzi w regionie, w którym „opłakujemy stratę zbyt  wielu osób” – powiedział ks. kard. Carlos Osoro.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl