Caritas organizuje pikniki z okazji Tygodnia Rodziny

W całej Polsce odbywają się pikniki i festyny organizowane przez Caritas w ramach Tygodnia Rodziny, któremu w tym roku przyświeca hasło „ Rodzina silna Miłością”.

W parafiach realizowany jest program duchowy. Jego częścią jest cykl rozważań na temat roli i posłannictwa rodziny.

Celem Tygodnia Rodziny jest przede wszystkim formacja, budzenie wrażliwości na potrzeby dzieci, a także wsparcie rodziny, by ta mogła jak najlepiej wypełniać swoje zadania – podkreśla Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

– Na Tydzień Rodziny składają się przede wszystkim dwa fakty. Jeden, to fakt spotkania. Są organizowane pikniki w całej Polsce. Są to 32 pikniki w 32 miastach. Niektóre szczególny nacisk kładą na Dzień Dziecka, inne na świętowanie całych rodzin, inne na Dzień Matki. Piknik rodzicielstwa zastępczego jest m.in. w Białymstoku – czyli są poruszane różne problemy. Wiele tysięcy dzieci i wiele tysięcy rodzin będzie świętowało na tych piknikach ten cud rodziny. Drugą formą świętowania jest refleksja. Jak co roku na Tydzień Rodziny w środowiskach Caritas został stworzony do rozważania program duchowy, zatytułowany „Miłosierdzie w rodzinie” – mówi Paweł Kęska.

Jutro festyny odbędą się w Starogardzie Gdańskim i Koszalinie. Pełna lista miejsc w których odbywają się festyny znajduje się na stronie: www.caritas.pl

Tydzień Rodziny zakończy się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl