fot. gov.pl/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Min. M. Maląg: Macierzyństwo to doświadczenie nieporównywalne z żadnym innym

Macierzyństwo to doświadczenie nieporównywalne z żadnym innym, które zmienia życie o 180 stopni. To niekończące się pokłady bezwarunkowej miłości, mnóstwo małych i większych radości, ale też wielka odpowiedzialność – podkreśliła z okazji Dnia Matki minister rodziny Marlena Maląg.

Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w opublikowanych życzeniach dla matek podkreśliła, że macierzyństwo to misja, która nigdy się nie kończy. [czytaj więcej]

„Macierzyństwo to doświadczenie nieporównywalne z żadnym innym, takie, które naprawdę zmienia nasze życie o 180 stopni. To niekończące się pokłady bezwarunkowej miłości, mnóstwo małych i większych radości, ale też wielka odpowiedzialność, chyba największa w życiu” – podkreśliła Marlena Maląg.

Jak zaznaczyła, macierzyństwu oprócz tych pięknych rzeczy towarzyszy też wiele obaw i niepewności, których nie da się całkiem uniknąć.

„Ale satysfakcja z wychowywania najpierw malucha, później przedszkolaka, a nim się obejrzymy – nastolatka, towarzyszenie mu w tej drodze ku dorosłości – rekompensuje wszystkie trudy. Ta misja nie kończy się, gdy dziecko opuszcza rodzinny dom. Nawet gdy dawno ma już własną rodzinę i dzieci, dla nas zawsze pozostanie ukochaną córką, synem” – wskazała.

Minister życzyła mamom zdrowia i spokoju, ale przede wszystkim niegasnącej pogody ducha i radości z czasu spędzanego z dziećmi.

„Niezależnie od tego, czy mają one kilka, kilkanaście, czy może kilkadziesiąt lat. Nie ma nic cenniejszego od wspólnych chwil. Wszystkiego dobrego” – dodała minister szefowa MRiPS.

PAP

drukuj