Liczba wniosków o świadczenie „Dobry start” przekroczyła pół miliona

Ponad 540 tys. wniosków złożono już o wypłatę świadczenia z programu „Dobry start” – podało we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze. Pisemną prośbę o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej można składać on-line od 1 lipca.

Z mapy, którą zamieszczono we wpisie MRPiPS wynika, że najwięcej wniosków złożono w woj. śląskim (84,6 tys.) i mazowieckim (84,3 tys.).

Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca składać wnioski o świadczenie „Dobry Start” on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy [email protected] lub przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjną, papierową.

W ramach programu 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 18. lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

PAP/ RIRM

drukuj