MRPiPS: Złożenie wniosku o „Dobry start” w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września

Złożenie wniosku o wyprawkę szkolną z programu „Dobry start” w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września – poinformowało MRPiPS. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach: wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Polityka społeczna obecnych władz to szereg programów wspierających całe rodziny, matki, seniorów. Prawo i Sprawiedliwość chce, by środki trafiały do Polaków – ocenił socjolog Grzegorz Wiński.

Przykłady można mnożyć, chociażby te dedykowane programy seniorom czy generalnie rodzinom polskim, ewentualnie także pod uwagę należy wziąć matki. Te programy socjalne tworzą pewien konkretny system – czegoś czego do tej pory nie było w III RP. One oczywiście w pewnym sensie napędzają polską gospodarkę, mają wpływ ekonomiczny, natomiast o wiele ważniejsze jest to, że polskie rodziny z tymi programami socjalnymi – zabezpieczeniem – czują się o wiele bezpieczniejsze w otaczającej je ekonomicznej przestrzeni. To jest nie do przecenienia. To należy cały czas podkreślać jako sukces PiS – powiedział Grzegorz Wiński.

Wnioski o tzw. wyprawkę szkolną można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną, np. w urzędzie miasta lub gminy. Wniosek online można złożyć m.in. przez bankowość elektroniczną. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Program „Dobry start” obejmuje wsparciem 4 mln 600 tys. uczniów. Jego łączny koszt to ponad 1 mld 400 mln zł.

RIRM

drukuj