Rusza przyjmowanie wniosków w programie „Dobry Start”

Od dziś można składać wnioski w programie „Dobry Start”. Na razie w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia będzie taka możliwość także w formie papierowej.

Program „Dobry Start” to wsparcie, które ma pomóc rodzicom w zakupie tradycyjnej wyprawki szkolnej.

– Czyli 300 zł wyprawki na rozpoczęcie roku szkolnego to jest poważne wsparcie dla polskich rodzin – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej zachęca rodziców, by złożenia wniosku nie odkładali na ostatnią chwilę. Można to zrobić jeszcze przed wyjazdem na wakacje. A nawet na wakacjach, bo w środę rusza nabór wniosków w formie elektronicznej.

– Czy to przez ZUS, czy empatię, czy bankowość elektroniczną – zaznaczyła Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dla tych, którzy chcą złożyć wniosek w formie papierowej, taka możliwość będzie od 1 sierpnia.

– Wczesne złożenie tego wniosku gwarantuje wczesne wypłaty już we wrześniu – dodała wiceminister.

Wsparcie jest adresowane do wszystkich dzieci do 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych, limit wieku to 24 lata. Każdego roku do polskich rodzin trafia – właśnie w ramach tego programu – 1,5 mld zł.

– To tak naprawdę w ciągu tych trzech lat, bo trzy lata ten program funkcjonuje, ok. 4,5 mld zł trafi dla polskich rodzin – podkreśliła Marlena Maląg.

Resort rodziny podkreśla, że środki na wyprawkę wpisują się w prorodzinną strategię rządu. Uzupełniają ją m.in. takie programy jak „500 plus”. I teraz nowy projekt w postaci bonu turystycznego dla każdego dziecka.

TV Trwam News

drukuj