fot. pixabay.com

Dodatkowe świadczenia dla emerytów

Projekt ustawy o 14. emeryturze przeszedł przez rząd. Teraz czeka na prace komisji sejmowych, a na początku 2021 roku będzie procedowany. Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, zapewniła, że wypłaty pieniędzy są przewidziane na czwarty kwartał.

Minister rodziny i polityki społecznej potwierdziła na antenie Polskiego Radia, że 13. emerytura będzie wypłacana tak, jak do tej pory.

– Już w 2020 roku została podjęta ustawa, że emeryci będą otrzymywali to świadczenie. Pierwsze świadczenie, przypomnę, było wypłacone w 2019 roku – oznajmiła Marlena Maląg.

Minister zaznaczyła, że w przypadku 14. emerytury wszystko odbywa się według terminów.

– Projekt ustawy, jaki był procedowany na Radzie Ministrów, czeka teraz na prace w Sejmie. Jest już skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a więc zapewne w pierwszym kwartale 2021 roku będzie procedowany. Nie ma niebezpieczeństwa – wskazywała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Pieniądze, jak mówiła Marlena Maląg, są zabezpieczone. Jeśli Senat nie wniesie żadnych poprawek, to świadczenie będzie realizowane, a pierwsze wpłaty pojawią się jesienią.

TV Trwam News

drukuj