PSP oraz OSP zapewnią dojazd do punktów szczepień

Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapewnią mieszkańcom mniejszych miejscowości dojazd do punktów szczepień – poinformował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. W piątek podpisano list intencyjny w sprawie współpracy w tym zakresie.

Narodowy Program Szczepień to niewątpliwe największe wyzwanie logistyczne od wielu lat. Rząd przygotowuje system, który pozwoli na zaszczepienie dużej części populacji. W operacji logistycznej pomogą zawodowi strażacy i ochotnicy.

– Podpisujemy deklarację, dzięki której osoby mające ograniczoną mobilność, a mieszkają w mniejszych gminach, wiejskich i wiejsko-miejskich, będą miały zagwarantowany dojazd do punktów szczepień dzięki strażakom ochotnikom i Państwowej Straży Pożarnej. Są tysiące miejscowości w Polsce, w których nie można byłoby zrealizować szeregu działań, gdyby nie służba druhów czy Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z takich wyzwań jest dowóz do punktów szczepień osób, które mają ograniczoną mobilność – wskazywał Michał Dworczyk.

Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP, podkreślił, że nikt nie zostanie bez wsparcia.

– Będziemy dowozić ludzi, którzy nie będą w stanie sami dostać się do punktu szczepień. Żadnego obywatela nie zostawimy bez wsparcia, bez opieki. Będziemy wszelkimi środkami odnajdywać osoby, które będą miały problemy. Proszę nie bać się kontaktu z nami – zapewniał nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Celem Narodowego Programu Szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Zanim jednak szczepionki zaczną działać, rząd wprowadzi narodową kwarantannę. Obostrzenia będą obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. Ma to zapobiec trzeciej fali koronawirusa w Polsce.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 11 tys. nowych zakażeń. Zmarło 426 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl