fot. internetoweforumpolonijne.pl

Ostatnie w tym roku wykłady otwarte w ramach „Internetowego Forum Polonijnego”. Wśród prelegentów J. Dziedziczak

W sobotę, 19 grudnia, o godz. 14.00 odbędą się kolejne wykłady otwarte (online) w ramach „Internetowego Forum Polonijnego”. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku. Wykłady skierowane są do osób mieszkających poza granicami kraju i reprezentujących środowiska polonijne, a w szczególności do osób młodych lub współpracujących z dziećmi i młodzieżą polonijną. Jednym z prelegentów będzie Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.

Organizatorem „Internetowego Forum Polonijnego” jest stowarzyszenie „Dumni z Polski”. Wydarzenie odbędzie się wirtualnie, a jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach poświęconych m.in. roli i znaczeniu młodzieży polonijnej w budowaniu wizerunku Polski. Jednym z prelegentów będzie Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny [tutaj]

„Internetowe Forum Polonijne” to projekt współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Łączy Polonię i Polaków z całego świata. Jego celem jest pielęgnowanie i popularyzowanie polskich tradycji i obyczajów za granicą wśród młodego pokolenia.

„Projekt ma na celu zaaktywizowanie polonijnej młodzieży i wykreowanie młodych liderów środowisk polonijnych będących ambasadorami polskości  za granicą” – podkreślają twórcy.

radiomaryja.pl

drukuj