fot. gov.pl

Trwa nabór wniosków w ramach programy „Dobry start”

Dokument o uczestnictwo w programie „Dobry start” można złożyć tylko przez internet. ZUS przekazał już na konta rodziców i opiekunów ponad 60 milionów złotych.

„Dobry Start” to kolejny element wsparcia polskich rodzin.

– Programy społeczne, które rozpoczęliśmy realizować od 2015 roku będą wzmacniane, żeby rozwijała się polska rodzina – podkreśliła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.  

W tym roku w programie nastąpiły pewne zmiany. Wcześniej procesem wypłacania pieniędzy zajmowały się gmina i powiat. Teraz tylko ZUS.

– Żeby takie świadczenie uzyskać, należy złożyć wniosek albo można ten wniosek złożyć przez PUE ZUS. Można to zrobić też przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia – poinformowała Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Wielkopolsce.

https://twitter.com/zus_pl/status/1410564266810384388

Wnioski składamy przez internet. Świadczenie zaś wypłacane jest wyłącznie w formie bezgotówkowej – na konto bankowe.

– To świadczenie, które przysługuje na każde dziecko w wieku szkolnym w wysokości 300 złotych, zostało wprowadzone jeszcze przez rząd pani premier Beaty Szydło. Jest to świadczenie, które jest bardzo popularne – ocenił Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

ZUS w ramach „Dobrego Startu” przekazał już na konta rodziców i opiekunów ponad 60 milionów złotych. Mimo to 40 proc. Polaków nie złożyło jeszcze wniosku.

– Wniosek można złożyć nawet do 30 listopada. Warto się jednak pospieszyć, bo jeżeli złożymy wniosek jeszcze w sierpniu, to wtedy wypłata nastąpi we wrześniu, na wskazane we wniosku konto bankowe – zachęcała Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Wielkopolsce.  

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1422882559772475395

Pieniądze przyznawane są niezależne od dochodu rodziny. Świadczenie nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola czy zerówki. Nie obejmuje także studentów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl