fot. PAP/Radek Pietruszka

Konferencja „Kondycja polskiej rodziny” zwieńczeniem prac prezydenckiej Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania

W Belwederze odbędzie się dziś konferencja pod hasłem „Kondycja polskiej rodziny”. Wydarzenie jest zwieńczeniem rocznych prac prezydenckiej Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Konferencja odbywa się we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Uczestnicy konferencji pt. „Kondycja polskiej rodziny” będą dyskutować o aktualnych kwestiach związanych z rodziną. Tematyka ta – jak zaznaczył szef Gabinetu Prezydenta RP, Paweł Szrot – jest w centrum zainteresowania prezydenta Andrzeja Dudy.

– Prezydent Andrzej Duda jako głowa państwa patrzy horyzontalnie, ale dla niego najważniejsza jest rodzina jako podstawowa komórka życia społecznego. Bardzo często w swoich wystąpieniach zwraca się właśnie do rodzin – powiedział Paweł Szrot.

Konferencja będzie podzielona na pięć paneli. W wydarzeniu weźmie udział około 100 osób, m.in. Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciele szkół, fundacji i politycy. Po jego zakończeniu ma zostać opublikowany raport.

RIRM

drukuj