fot. PAP/Grzegorz Momot

Ratownicy TOPR apelują o ostrożność

Choć zagrożenie lawinowe w Tatrach zniknęło, oblodzonych pozostaje wiele szlaków. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują o ostrożność.

W Tatrach ciągle jest sporo śniegu, ale zniknęło zagrożenie lawinowe. Wysokie temperatury i słoneczne dni sprawiły, że śnieg szybko topnieje, a co za tym idzie – zmniejsza się ostrożność turystów.

W ostatnich dniach doszło do szeregu groźnych wypadków spowodowanych poślizgnięciami. W ciągu czterech dni tatrzańscy ratownicy udzielili pomocy 18 turystom. Większość zdarzeń związana była z brakiem wyposażenia lub złym planowaniem wycieczek.

„W Tatrach nadal zalega dużo śniegu, który szczególnie w godzinach porannych i na wystawach północnych (od wschodnich do północno–zachodnich) jest zlodowaciały, tworząc duże ryzyko upadku z wysokości. Poruszanie się wymaga odpowiedniego sprzętu jak raki i czekan wraz z umiejętnością posługiwania się tym sprzętem” – poinformowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Raki i czekany są konieczne do poruszanie się po oblodzonej powierzchni. Płaty zmrożonego śniegu zalegają np. na szlakach na: Rysy, Szpiglasową Przełęcz, Kozią Przełęcz, Zawrat i Świnicką Przełęcz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl