fot. Monika Bilska

W poniedziałek miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy będzie w zasięgu rozległego niżu znad Finlandii, nad resztą kontynentu dominować będą wyże.

Polska będzie pomiędzy niżem z ośrodkiem w rejonie Finlandii, a wyżem z centrum nad Francją. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i zacznie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na północy lokalnie niewykluczone słabe burze. Temperatura maksymalna od 4 st. C na południowym wschodzie do 9 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na północy do 65 km/h, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h, w Beskidach do 65 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie w drugiej połowie nocy z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. Lokalnie w kotlinach sudeckich marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. C na południu, 3 st. C w centrum, do 7 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -4 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj