fot. flickr.com

Kolejny styczniowy dzień bez opadów śniegu. Na północy i północnym-wschodzie wystąpią słabe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Skandynawia, Rosja, kraje Nadbałtyckie oraz półwysep Iberyjski będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrami na Wyspami Brytyjskimi i Europą Centralną, jedynie na północy kraju zaznaczy się zatoka niżowa związana z niżem znad Oceanu Arktycznego i Morza Barentsa. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym-wschodzie duże z większymi przejaśnieniami i tam wystąpią słabe opady deszczu. Rano, na południu kraju, zanikająca mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Podhalu, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C na Pomorzu Wschodnim i na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 70 km/h, na pozostałym obszarze do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl