fot. Monika Bilska

Deszczowa sobota na wschodzie Polski; pozostała część kraju pogodna

Jak informuje IMGW, Europa centralna oraz południowo-wschodnia będą pod wpływem rozległego wyżu znad środkowych Karpat i Morza Czarnego. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Przeważająca część Polski będzie pod wpływem wyżu, jedynie na północnym wschodzie zaznaczać się będzie jeszcze wpływ płytkiej zatoki niżowej. Z północnego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahało.

W sobotę na południu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym terenie umiarkowane i duże. Miejscami na północnym zachodzie i północnym wschodzie słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie, 15-18 st. w większości kraju, do 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu rozpogodzeniami. Miejscami mgły, ograniczające widzialność do 400 m, a w kotlinach sudeckich do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st. na terenach podgórskich, 6-9 st. w większości kraju, do 11 st. nad morzem. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, jedynie na południowym zachodzie z kierunków południowych.

PAP

drukuj