fot. flickr.com

We wtorek nad Polską przelotne opady deszczu, a w centrum i we wschodniej połowie kraju burze

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia i związanych z nimi frontów atmosferycznych, pozostała część kontynentu będzie w zasięgu słabych wyżów.

Polska znajdzie się na skraju zatoki niżowej związanej z niżem znad Wielkiej Brytanii. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadało.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza na wschodzie kraju. Przelotne opady deszczu, a w centrum i we wschodniej połowie kraju burze i możliwy grad. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 28 st. na Śląsku; nieco chłodniej – 19 st., 21 st. – nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Lokalnie burze, na zachodzie utrzymujące się przez większą część nocy, w pozostałej części kraju zanikające. W czasie burz opady do 15 mm. Temperatura od 14 st., 16 st. na Suwalszczyźnie, w kotlinach górskich i nad morzem do 18 st. na pozostałym terenie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj