Medjugorie: dobiega końca 30. Modlitewne Spotkanie Młodych

W Medjugorie dobiega końca trzydzieste Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodych.  

Festiwal młodych rozpoczął się 1 sierpnia pod hasłem ,,Chodź za mną”- na te słowa Jezusa odpowiada młodzież całego świata, która przybyła do duchowej stolicy Bośni i Hercegowiny, aby szukać drogi swojego powołania.

Dzisiejszy dzień zwieńczyła Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza Święta. W czasie homilii przewodniczący Papieskiej Rady Ds. Nowej Ewangelizacji ks. abp Rino Fisichella podkreślał, że Bóg potrzebuje każdego z nas i kiedy w swoim ubóstwie zwrócimy się do Niego, to On przemieni nasze życie.

– Bóg potrzebuje każdego z nas. Pierwszą, której potrzebował, była Maryja. My jesteśmy tutaj, aby wysławiać to stworzenie, które uwierzyło Bogu. Jak Maryja, tak i każdy z nas jest powołany do tego, aby oddać się woli Bożej. Tak jak ona pozwoliła być kształtowana jak glina, tak i my pozwólmy się kształtować przez Ducha Świętego, który jest w nas – zaznaczył ks. abp Rino Fisichella. 

Wśród koncelebransów był także wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie ks. abp Henryk Hoser. Zgodnie z tradycją festiwal zakończy się jutro czuwaniem i uroczystą Mszą świętą o świcie na Górze Kriżevac.

TV Trwam News/RIRM

drukuj