fot. facebook.com/polskidom.medjugorje

Rozpoczął się 32. Międzynarodowy Festiwal Młodych w Medjugorie

„Co dobrego mam czynić?”  –  pod takim hasłem w Medjugorie rozpoczął się 32. Międzynarodowy Festiwal Młodych. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania jest ksiądz kardynał Robert Sarah. Festiwal Młodych potrwa do 6 sierpnia.

Międzynarodowy Festiwal Młodych w Medjugorie to ważne wydarzenie, które każdego roku przyciąga młodych katolików nie tylko z Europy, ale i z dalszych stron świata. W tym roku hasłem przewodnim spotkania są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Mateusza „Co dobrego mam czynić?” (Mt 19,16).  Festiwal Młodych jest czasem głębokiej radości i młodzieńczego entuzjazm. To czas wspólnych katechez, świadectw oraz modlitwy. Punktem centralnym każdego dnia będą Msze święte.

– Radość jest wielka, można ją poczuć na waszych twarzach, radość z bycia z  Matką Maryją, być z Nią na drodze do Jezusa – powiedział o. Marinko Sakota OFM, proboszcz parafii św. Jakuba w Medjugorie.

Na festiwal przyjechały tłumy młodych pielgrzymów z Polski.

Uroczystej Eucharystii rozpoczynającej tegoroczne spotkanie przewodniczył ksiądz kardynał Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a wraz z nim metropolita gdański, ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda. W tym roku szczególna modlitwa popłynie w intencji  księdza arcybiskupa Henryka Hosera. Specjalny wizytator apostolski parafii w Medjugorie przebywa w poważnym stanie w szpitalu.

Polski akcentem w tym wyjątkowym miejscu jest otwarty przez Warszawską Prowincję Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju. Ma on być miejscem pogłębionej formacji dla pątników. [czytaj więcej] 

 

TV Trwam News

drukuj