Ostatnie dni festiwalu młodych w Medjugorie

W Medjugorie trwają ostatnie dni Międzynarodowego Modlitewnego Spotkania Młodych. Wśród młodzieży z całego świata są również Polacy.  Tegoroczne, trzydzieste już wydarzenie, odbywa się pod hasłem: „Chodź za mną”.

Festiwal Młodych w Medjugorie, który rozpoczął się 1 sierpnia powoli dobiega końca.

– Wiele słyszałem o Medjugorie, natomiast to, co tutaj zobaczyłem i doświadczam, to jest naprawdę coś niesamowitego – zaznaczył Maciej Bąk, uczestnik z Góry Kalwarii.

Tysiące Młodych ludzi z 80 krajów świata spotkało się u stóp Matki Bożej Królowej Pokoju, by przez ostatni tydzień doświadczać cudów. Mówi o tym Karolina Kuczera, która na festiwalu jest już po raz drugi.

– Doświadczamy tutaj naprawdę cudów Maryi, które działają na co dzień poprzez sakrament spowiedzi, poprzez różaniec – wskazała uczestniczka z Chorzowa.

Realne spotkanie z Bogiem i z drugim człowiekiem.

– To jest czas, w którym możemy się zastanowić nad sobą, nad tym, kim jesteśmy i próbować się doskonalić – powiedziała Marlena Karwacka z Brzezin.

Program festiwalu obfituje w wiele punktów. Młodzi słuchają konferencji i świadectw, uczestniczą w Adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz wspólnie gromadzą się na codziennej Eucharystii.

W ostatnim dniu młodzież będzie uczestniczyć między innymi w Adoracji Najświętszego Sakramentu i posłaniu, które oficjalnie zakończy tegoroczne Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj