Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Skandynawia i Europa zachodnia znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże znad Atlantyku i Rosji. Polska wschodnia będzie na skraju rozległego wyżu znad Rosji, zachodnia przejdzie pod wpływ płytkiej zatoki niżowej, nad krańcami północno-zachodnimi zaznaczy się strefa pofalowanego frontu. Nadal będziemy w tej samej polarnomorskiej masie powietrza.

Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu, rano lokalnie mgła i silne zamglenia z widzialnością od 200 do 1500 m, głównie na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Kielecczyźnie. Temp. maks. od 5 do 7 st. na krańcach północno-wschodnich i wschodnich, od 9 do 11 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie okresami słabe opady deszczu, miejscami – zwłaszcza na wschodzie – silne zamglenia i mgły z widzialnością od 200 do 1500. Temp. min. od 0 do -2 st. na wschodzie, od 0 do 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temp. min. -1 st. Wiat słaby, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadało.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl