Polska w zasięgu wyżu znad Skandynawii

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz południowa znajdować się będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na wschodzie kraju okresowo nawet małe, jedynie na zachodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st., -6 st. na wschodzie do -5 st., -2 st. na przeważającym obszarze i -1 st., 0 st. miejscami na południowym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu oraz na wschodzie kraju okresowo porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na północy kraju lokalne rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -15 st., -12 st. na wschodzie, -11 st., -7 st. na przeważającym obszarze kraju, do -6 st., -4 st. lokalnie na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na wschodzie kraju okresowo dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st., -6 st. na północnym wschodzie i wschodzie do -5 st., -2 st. na przeważającym obszarze i -1 st., 0 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na wschodzie kraju okresowo dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna -5 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, wzrastające w drugiej połowie nocy do dużego. Temperatura minimalna -11 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -5 st. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl