M. Błaszczak: PO wykorzystuje dzieci do wojny politycznej

Platforma Obywatelska wykorzystuje syryjskie dzieci do politycznej wojny – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Odniósł się on do propozycji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który chciał do Polski sprowadzić grupy dzieci z syryjskiego Aleppo. Rząd się na to nie zgodził.

W ramach pytań bieżących o sprawę dopytywała poseł PO Agnieszka Pomaska. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wskazywał, że muzułmanie sami opiekują się osieroconymi dziećmi. 

– Pani Janina Ochojska, którą trudno podejrzewać o jakiekolwiek relacje z moją formacją polityczną, powiedziała wprost: w kulturze muzułmańskiej nie ma sierot, w kulturze muzułmańskiej dzieci, które tracą swoich rodziców, są pod opieką krewnych. Rodziny muzułmańskie są bardzo liczne, a więc wystąpienie prezydenta Sopotu należy czytać jako wystąpienie o przesiedlenie albo jako wpisanie się do mechanizmu relokacyjnego, który rząd koalicji PO-PSL zaakceptował, burząc solidarność Grupy Wyszehradzkiej, a więc mechanizmu przyjmowania tysięcy emigrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA zaznaczył też, że rząd finansowo angażuje się w pomoc dla poszkodowanych na Bliskim Wschodzie. Podkreślił, że opozycja może się w tę pomoc włączyć.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl