fot. flickr.com

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Francja, basen Morza Śródziemnego oraz wschodnia Skandynawia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w strefie oddziaływania niżów.

Polska będzie w strefie przejściowej między rozległym wyżem znad Europy południowej, a rozległym niżem znad Europy północnej i północno-wschodniej. W silnym zachodnim strumieniu ciepłego, polarno-morskiego powietrza przebiegał będzie falujący front chłodny. Wystąpi niewielki wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 12 mm.

Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie Polski 9 st., 10 st. na zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), zachodni. Porywy wiatru do 75 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr bardzo silny, w Sudetach w porywach do 110 km/h, a w Tatrach do 120 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3 st. na Suwalszczyźnie do 4 st., 7 st. na przeważającym obszarze kraju i do 8 st. miejscami na zachodnim wybrzeżu. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny i bardzo silny, w porywach do około 100 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 9 st. na zachodzie. Wiatr porywisty, przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny, w porywach do 90 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. W środę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj