W całym kraju możliwe opady deszczu

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz jej krańce wschodnie będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu znad południowej Szwecji i Morza Norweskiego.

Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad południową Skandynawię. Będziemy w rozległym ciepłym wycinku niżu. Po południu na północnym zachodzie zaznaczy się strefa nasuwającego się z północnego zachodu frontu chłodnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże, na południu większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, na najwyższych szczytach Tatr deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie, około 8 st. w centrum, do 10 st., 12 st. na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu okresami silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, wysoko w Sudetach w porywach do 120 km/h. Wiatr zachodni i południowo zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st. W rejonach podgórskich Karpat około 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, na wybrzeżu okresami silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, wysoko w Sudetach i Karpatach w porywach do 140 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj