„Nasz Dziennik” obchodzi 20-lecie istnienia

Mija 20 lat, odkąd do rąk czytelników trafił pierwszy numer ,,Naszego Dziennika”. Gazeta ta jest jednym z dzieł, które wyrosło przy Radiu Maryja.

„Nasz Dziennik” każdego dnia publikuje ciekawe artykuły nt. polityki, kultury, gospodarki, wiary, religii, historii. Gazeta od początku swojego istnienia formuje postawy Polaków. Wszystko to odbywa się w duchu wierności Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii. „Nasz Dziennik” od wielu lat jest doceniany przez Polaków.

Ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej, podkreśla, że gazeta stanowi alternatywę dla innych tytułów z zagranicznym kapitałem ukazujących się w Polsce.

„Nasz Dziennik” w dzisiejszym kalejdoskopie mediów jest bardzo ważny, ponieważ nie ulega poprawności politycznej i nie jest fundowany przez obcy kapitał. Wiadomo, że kto płaci, ten stawia wymagania i ukierunkowuje, ale nie zawsze właściwie. Tu jest niezależność, która pozwala na zachowanie obiektywnej postawy w przekazie informacji i interpretacji zjawisk i faktów, które się na co dzień dzieją – zaznacza ks. bp Ignacy Dec.

Pierwszy numer „Naszego Dziennika” ukazał 29 stycznia 1998 r. Obecnie gazeta, poza formatem papierowym, jest dostępna także w wersji elektronicznej.

RIRM

drukuj