fot. PAP/EPA

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia będzie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie na skraju wyżu znad Anglii. Od zachodu przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Dziś w kraju na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami przelotne opady deszczu, a w obszarze od Lubelszczyzny i Podkarpacia, przez Kielecczyznę i Małopolskę, po Górny Śląsk oraz krańce południowe Opolszczyzny i Dolnego Śląska również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 22 st. na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie, około 24 st. w centrum, do 28 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, chłodniej nad samym morzem, od 15 do 19 st. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu Lubelszczyzny i Podkarpaciu początkowo zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 do 13 st., jedynie na Podkarpaciu oraz nad samym morzem wyższa, od 13 do 15 st. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

 

PAP

drukuj