fot. flickr.com

Dziś pochmurno, okresami przelotny deszcz

Jak informuje IMGW, na północy, wschodzie i południowym-wschodzie Europa będzie w zasięgu niżów. Pozostała część kontynentu obejmował będzie wyż znad Atlantyku. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, na krańcach wschodnich zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu chłodnego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe lokalne burze. Wysoko w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 16 st. do 19 st., a w dolinach karpackich lokalnie 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko miejscami na Pomorzu oraz w górach okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu. Nad ranem na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Temp. min. przeważnie od 5 st. do 9 st., tylko na zachodzie i wybrzeżu cieplej, 10 st., 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane, tylko na zachodzie i północy kraju okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 18 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, w godzinach okołopołudniowych i po południu okresami duże i niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek w dzień zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj