fot. flickr.com

Polska w obszarze wyżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna i środkowo-wschodnia oraz Bałkany będą w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska będzie w obszarze rosyjskiego wyżu, na wschodzie zaznaczać się będzie rozmyta strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w chłodnej i dość wilgotnej masie polarno-morskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w kraju zachmurzenie całkowite, jedynie na zachodzie większe przejaśnienia, a w obszarach górskich także i rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem, lokalnie możliwa marznąca mżawka.

Miejscami silne zamglenia, a rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temp. maks. od 1 st., 3 st. na wschodzie do 6 st. na krańcach zachodnich. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, zmienny, jedynie na krańcach północno-wschodnich przeważnie południowy.

W nocy z soboty na niedzielę przeważać będzie zachmurzenie całkowite. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia jedynie w obszarach górskich. Na krańcach wschodnich miejscami możliwe słabe opady śniegu.

Na Pomorzu Zachodnim po północy słabe opady deszczu. W całym kraju silne zamglenia, a miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temp. min. od -4 st., -2 st. na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich do -1 st., 2 st. na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie nad morzem okresowo umiarkowany, południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami, a w obszarach górskich rozpogodzeniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Temp. maks. od 1 st., 3 st. na wschodzie kraju do 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na północnym zachodzie umiarkowany, a nad morzem nawet okresami porywisty, przeważnie południowo-wschodni.
W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Silne zamglenia. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj