Kolejny deszczowy listopadowy dzień

Jak informuje IMGW, północna Rosja, Skandynawia oraz płw. Iberyjski będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska pozostanie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Wschód kraju będzie na skraju rozległego niżu przemieszczającego się znad Bałkanów nad południowo-wschodnią Ukrainę. Północny zachód kraju będzie początkowo pod wpływem płytkiego, wypełniającego się, niżu z ośrodkiem nad północno-wschodnimi Niemcami.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite, miejscami duże; opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, gdzieniegdzie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem; przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 do 5 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek na obszarze od Mazur, Suwalszczyzny i Podlasia, przez Mazowsze i Lubelszczyznę, po Kielecczyznę i północ Podkarpacia zachmurzenie całkowite i opady śniegu, ale od południa obszaru stopniowy zanik opadów i przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo słabe opady śniegu miejscami na Pomorzu Wschodnim, Kujawach i Ziemi Łódzkiej. Nad ranem słabe opady śniegu możliwe na zachodzie Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska. Na obszarze od Pomorza, przez Kujawy i Wielkopolskę po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę mgły osadzające szadź, lokalnie ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -5 do -1 st., chłodniej w dolinach karpackich od -8 do -5 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj