fot. PAP/Darek Delmanowicz

Deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad kontynentem dominują liczne niże z układami frontów atmosferycznych. Przez wschodnią Polskę na północny wschód przemieszcza się głęboki ośrodek niżowy. Z południowego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tam suma opadów do 20 mm. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 4 st.C na południowym wschodzie i północnym zachodzie do 7 st.C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 1 st.C do 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 85 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl