W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, basen Morza Śródziemnego oraz północna Skandynawia i Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Ze wschodu zacznie napływać powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C nad morzem, około 13 st. C w centrum, do 15 st. C gdzieniegdzie na południu kraju. W rejonach podgórskich Karpat około 7 st. C. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni. W Karpatach możliwe zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na południu i zachodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -1 st. C na północnym wschodzie i Pomorzu do 3 st. C nad morzem i krańcach południowo-wschodnich; cieplej na zachodnim wybrzeżu około 4 st. C oraz chłodniej w kotlinach górskich około -4 st. C. Na zachodzie kraju gdzieniegdzie spadek temperatury przy gruncie do -1 st. C, a na Lubelszczyźnie do -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunku wschodniego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl