fot. PAP/Lech Muszyński

IMGW ostrzega przed upałami w weekend

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami w weekend. W sobotę i niedzielę termometry w przeważającej części krajów pokażą powyżej 30 st. Celsjusza.

Szykuje się upalny weekend. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia, które obowiązują praktycznie w całej Polsce. Alerty zaczną obowiązywać od godz. 12.00 w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę.

Synoptycy prognozują, że temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 31 st. Celsjusza na wschodzie, do 35 st. na zachodzie kraju. W niedzielę od 30 st. do 33 st., a w poniedziałek około 30 st. Celsjusza.

Z kolei temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze Polski wynosić będzie od 18 st. do 20 st. Celsjusza.

Synoptycy ostrzegają też, że w niedzielę ponownie możemy spodziewać się deszczu i burz wędrujących z zachodu kraju na wschód.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl