fot. flickr.com

Polska w zasięgu niżu, nadal będzie deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu wyżu, północna w zasięgu niżów. Polska znajdzie się pod wpływem niżu, z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad południowy Bałtyk. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa frontu okluzji, z zachodu będzie napływać wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach i Sudetach śniegu. Miejscami możliwe burze. W województwie pomorskim prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm. Na szczytach Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura maksymalna od 8 st. na Suwalszczyźnie do 14 st. miejscami na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu okresami silny (od 30 km/h do 45 km/h), porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 75 km/h, na wybrzeżu do 90 km/h, wysoko w Tatrach i Sudetach do 140 km/h, powodujący w Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach i Sudetach śniegu. Prognozowana wysokość opadów deszczu na południu kraju miejscami do 20 mm. Na szczytach Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura minimalna od 5 do 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, wysoko w Tatrach i Sudetach do 130 km/h, powodujący w Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach i Sudetach śniegu. Prognozowana suma opadów w na Podhalu, w Beskidach i Bieszczadach miejscami do 10 mm. Na szczytach Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 6, 8 st. na krańcach północnych do 9, 10 st na południu kraju. Wiatr umiarkowany, na południu porywisty, zachodni. Na południu i południowym wschodzie porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w Tatrach i Sudetach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj