Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich po Bałkany rozciągać się będą układy niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą w obszarach podwyższonego ciśnienia. Na północnym wschodzie zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego przemieszczającego się powoli z północy na południe. Obszar kraju pozostanie w gorącym powietrzu polarno-morskim.

Dziś na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, ale po południu miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, wzrost zachmurzenia do dużego i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, możliwe burze z wysokością opadu do 15 mm. Temp. maks. od 25 st. do 29 st., chłodniej w kotlinach karpackich oraz nad samym morzem, od 21 st. do 24 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę na południu Małopolski i Podkarpacia zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, początkowo burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie początkowo miejscami umiarkowane i duże oraz gdzieniegdzie zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temp. min. od 14 st. do 17 st., tylko na północnym wschodzie chłodniej, od 11 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.
Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu burze. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i powoli będzie rosło.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl