Pomóż bezdomnym – oni pomogą tobie

Grupa warszawskich bezdomnych, na co dzień wspieranych przez Braci Mniejszych Kapucynów, zaangażuje się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, podczas XXIII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Bezdomni zaniosą intencje osób, które pomogą im w przygotowaniach do pielgrzymki.

Bezdomni związani z braćmi kapucynami już sześć razy szli napielgrzymkę w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej do Częstochowy. Wędrowali z grupą 15 –brązową. W tym roku wezmą udział w pielgrzymce osób niepełnosprawnych, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Grupie około 20 podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej towarzyszyć będzie blisko 10 bezdomnych z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. odprawioną o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie.

Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymce jest wyjątkowym przeżyciem. Daje im nadzieję, pozwala spojrzeć w głąb samego siebie oraz zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. Bezdomny Mirek trzeci raz pójdzie na pielgrzymkę.

– W tym roku z drugim bezdomnym mieliśmy jechać autostopem do Fatimy, ale jak się dowiedziałem, że bezdomni idą z niepełnosprawnymi do Częstochowy, to bez wahania zmieniłem zdanie – opowiada.

W dalszej rozmowie dodaje również, że przede wszystkim chce podarować niepełnosprawnym swoją bezinteresowną pomoc.

Br. Michał Gawroński, opiekun tegorocznej grupy bezdomnych, po raz drugi wyrusza na pielgrzymkę razem z ubogimi.

Jestem przekonany, że pielgrzymka przyniesie wiele korzyści. Czas spędzony w drodze daje możliwość wewnętrznej przemiany naszych pątników, pokuty, ale przede wszystkim jest on doskonałym punktem zaczepienia dla Pana Boga, który chce zmieniać ich życie na lepsze – wskazał br. Michał Gawroński.

Według br. Michała wspólne wędrowanie będzie również okazją dla innych pielgrzymów do wyjścia ze schematów. Swoją wdzięczność bezdomni okażą, niosąc na Jasną Górę przekazane od darczyńców intencje.

Modlitwy, prośby, czy też podziękowania można składać z darami lub przesłać drogą mailową na adres fundacji   ( biuro@fundacja-kapucynska.org ) .

 

RIRM/caritas.pl

drukuj