fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra: 37. Pielgrzymka Ludzi Pracy  

Pod hasłem „Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź” ludzie pracy po raz 37. będą dziś pielgrzymowali na Jasną Górę.

Dwudniowe spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.00 od złożenia kwiatów przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie pielgrzymi zgromadza się na Mszy św. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski. W planie jest też Droga Krzyżowa, nocne czuwanie i prelekcje.

Wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz wskazał, że spotkanie na Jasnej Górze ma charakter dziękczynny i przebłagalny.

To jest wielki, święty czas dla „Solidarności” i dlatego warto, aby wszyscy ludzie pracy także bezrobotni, poszukujący pracy, emeryci wzięli udział w tej pielgrzymce. To jest niezwykłe wydarzenie, niezwykle potrzebne. Szczególnie w tym roku, kiedy jest tyle aktów profanacji krzyża, wizerunku Matki Bożej. Więc tutaj szczególnie powinniśmy się wszyscy spotkać i modlić w intencji ludzi pracy, ale również w intencji tych nieszczęśliwych ludzi, którzy potrafią dokonywać takich aktów wandalizmu – zaznaczył Tadeusz Majchrowicz.

Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę organizuje NSZZ „Solidarność”. Jej tradycja sięga 1982 roku, kiedy to pracownicy Huty Warszawa wraz z ks. Jerzym Popiełuszką udali się do Częstochowy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl