fot. Diecezja Toruńska - facebook.com/diecezjatorun

Wyruszyła 43. Piesza Toruńska Pielgrzymka na Jasną Górę

Z Torunia na Jasną Górę – po raz czterdziesty trzeci – wyruszyła  piesza pielgrzymka. W tym roku, do duchowej stolicy Polski pątnicy będą zmierzać w formie sztafety.

Pielgrzymowanie rozpoczęła uroczysta Msza św. w katedrze św. Janów pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Śmigla.

Chciałem Was prosić, żebyście ten czas wykorzystali na pogłębienie więzi z Panem Bogiem. Proszę Was o to, żebyście modlili się w intencji małżeństw, rodzin, powołań – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel.

Pielgrzymów pozdrowił także Michał Zaleski, prezydent Torunia.

– Życzę Wam spokojnej i dobrej drogi. Pamiętajcie, że ta droga musi być bezpieczna, ta droga musi być taką, z której wrócicie zdrowi, uśmiechnięci i radośni – mówił prezydent Torunia.

Pątnicy wyruszyli ulicami Torunia. Każdy z uczestników pielgrzymuje we własnej intencji: za rodzinę, zdrowie czy pomyślność w nauce.

Mam różne intencje: za rodzinę, za ludzi którzy przyjmują nas do domów – powiedział Jakub Biełus, uczestnik pielgrzymki.

Myślę, że każdy z nas idzie w intencji tych wszystkich, których spotykamy po drodze. Modlimy się za wszystkich ludzi i mamy nadzieję, że będą nasze prośby wysłuchane – akcentowała Klaudia, uczestniczka pielgrzymki.

Idziemy w podziękowaniu za zdrowie, które mamy. Idziemy bardziej dziękować – wskazała Lucyna, uczestniczka pielgrzymki.

Choć trasa jest wymagająca, to jednak wspólnota daje poczucie siły.

– Zmęczenie, przede wszystkim bolące nogi, ale to nie jest ważne, kiedy się idzie z całą grupą, kiedy wszyscy razem śpiewamy podkreśliła Julia, uczestniczka pielgrzymki z grupy pelplińskiej.

Pielgrzymka potrwa 9 dni, czyli dokładnie tyle, ile jest grup sztafetowych. W każdym dniu kolejna grupa pokona nowy odcinek trasy. Pielgrzymka zakończy się 12 sierpnia, uroczystym wejściem na Jasną Górę.

 

TV Trwam News

drukuj