fot. https://festiwalzycia.pl

Festiwal Życia w Kokotku

W dniach 23-29 sierpnia bieżącego roku w Kokotku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia, czyli największego plenerowego chrześcijańskiego wydarzenia w regionie. Inicjatywę organizuje wspólnie 5 diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów MN. Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Jak podkreślają organizatorzy, w Festiwalu Życia w Kokotku chodzi o „radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację… o to wszystko i jeszcze więcej!”. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod linkiem: www.festiwalzycia.pl

Pierwszy Festiwal Życia w Kokotku odbył się w lipcu 2018 roku i zgromadził ponad 700 uczestników z całej Polski. Druga edycja zgromadziła już 1 000 uczestników. W 2020 roku ze względu na pandemię Festiwal Życia odbył się w wersji internetowo stacjonarnej.

Pierwszy dzień tegorocznego Festiwalu Życia minie pod hasłem „WYJDŹ I BĄDŹ”. W godzinach 9.00-15.45 będzie miała miejsce rejestracja i zakwaterowanie uczestników. O godz. 16.00 Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka. 17.30 to czas kolacji, po której odbędzie się impreza integracyjna.

24 sierpnia hasłem przewodnim będzie „WYJDŹ PO WIĘCEJ”. 7.30 to czas modlitw porannych oraz śniadania. O 9.00 przewidziana jest konferencja i panel dyskusyjny z udziałem rapera TAU i ks. Jakuba Bartczaka, rapera. 11.00 to moment pracy w grupach, po której przewidziano obiad. Z kolei o godz. 16.00 będzie miało miejsce nabożeństwo wręczenia Słowa Bożego, potem Msza święta, której będzie przewodniczył o. Paweł Zając OMI. Drugi dzień wydarzenia zakończony zostanie koncertem TAU i ks. Jakuba Bartczaka.

25 sierpnia to hasło „WYJDŹ I ZOSTAW”. Po modlitwach porannych i śniadaniu odbędzie się konferencja i panel dyskusyjny z Gościem Niespodzianką. W godzinach popołudniowych odbędą się warsztaty i „aktywizacja wyjście awaryjne”. O godz. 18.00 Eucharystia z uwielbieniem. Po kolacji koncert Owcy.

26 sierpnia minie pod hasłem „WYJDŹ I WALCZ”. Tym razem gościem konferencji i panelu dyskusyjnego o godz. 9.00 będzie ks. Mirosław Tosza. Na godzinę 13.30 zaplanowano kolejne warsztaty, a o 16.00 Bieg Festiwalowicza. 20.00 to czas Mszy świętej.

Na 27 sierpnia przewidziano hasło „WYJDŹ I ZAUFAJ”. Na konferencji i panelu dyskusyjnym obecny będzie Tomasz Samołyk, katolicki YouTuber. Po warsztatach o godz. 13.30 odbędzie się uroczysta Droga Krzyżowa, po której nastąpi Eucharystia. Wieczorem przewidziana jest modlitwa uwielbienia.

28 sierpnia minie pod hasłem „WYJDŹ PO OBIETNICĘ”. Gościem konferencji i panelu dyskusyjnego będzie o. Tomasz Maniura. Zaś wieczorem odbędzie się koncert zespołu Golec uOrkiestra.

29 sierpnia, niedziela, to dzień hasła „WYJDŹ I POLICZ”. Po modlitwach porannych i śniadaniu przyjdzie czas na świadectwa. Na godz. 11.00 zaplanowano zaś ostatnią Eucharystię w ramach tegorocznego Festiwalu Życia.

Marcin Szuścik/Biuro Festiwalu Życia/radiomaryja.pl

drukuj