fot. twitter.com

Z Torunia na Jasną Górę

Na Jasną Górę wyruszają kolejni pielgrzymi. Dziś wędrówkę rozpoczynają m.in. pątnicy z Torunia. 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej do tronu Jasnogórskiej Pani odbywa się pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

Wymarsz pielgrzymów rozpoczęła poranna Msza św. w toruńskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński. W homilii ks. Biskup wskazywał, że pielgrzymka to czas sprawdzenia swoich możliwości, a także spotkania i pojednania się z Bogiem i człowiekiem.

– Idziemy po to, aby w drodze sprawdzić swoje możliwości, ale przede wszystkim po to, by znaleźć przestrzeń i czas na rozmowę i pojednanie się z Panem Bogiem oraz drugim człowiekiem. W tym roku idziemy również po to, aby po raz kolejny uświadomić sobie, że Eucharystia jest dla nas pokarmem, który umacnia nas w najtrudniejszych chwilach – powiedział ordynariusz toruński.

W związku z pandemią Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę ma formę sztafety. Każda z pielgrzymkowych grup jest odpowiedzialna za jeden dzień pielgrzymki. Pątnicy dotrą do Częstochowy 12 sierpnia. Dziś na pątniczy szlak wyruszyli też pielgrzymi z Lubelszczyzny. 43.Pielgrzymka Piesza z Lublina na Jasną Górę dotrze do Częstochowy 14 sierpnia br.

RIRM

drukuj