fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Na Jasnej Górze trwa 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Na Jasną Górę przybyli dziś uczestnicy dwudniowej 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Modlitewnemu wydarzeniu przyświeca hasło „Pójdźcie do Józefa”. Pielgrzymka stanowi centralny punkt obchodów przeżywanego Roku Św. Józefa i Roku Rodziny „Amoris Laetitia”.

W programie 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin są Msze święte, a także modlitwa różańcowa oraz Droga Krzyżowa. Wierni wysłuchają też konferencji na temat małżeństwa.

Ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczył w sobotę Eucharystii, która zainaugurowała wydarzenie.

– Przed małżeństwem i rodziną obecnie jest bardzo wiele wyzwań. Mamy świadomość zagrożeń, które dotykają małżeństwo i rodzinę. Przybywamy tutaj pełni ufności. Nie uciekamy przed kryzysem. Wiemy, że można go pokonać najpierw przez modlitwę, przylgnięcie do Jezusa Chrystusa i żywą wiarę. Potem z żywej wiary powinny wypływać nasze działania, zaangażowanie i oddanie dla Kościoła, małżeństwa i rodziny – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel.

37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin zakończy się niedzielną Mszą Świętą o godz. 11.00. W trakcie Eucharystii wierni zawierzą małżeństwa i rodziny Królowej Polski oraz odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj