Trzecia pielgrzymka na hulajnogach i rolkach

Po raz trzeci z Katowic do Tych wyruszyła pielgrzymka na hulajnogach i rolkach. Jest to kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem za wstawiennictwem bł. Karoliny uczestnicy proszą o pokój dla młodych z całego świata. 

Pierwsza pielgrzymka na hulajnogach odbyła się w ubiegłym roku do Piekar. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób. Następna, do Bierunia, cieszyła się dużo większym zainteresowaniem – podkreśla Jakub Gojny, organizator pielgrzymki.

– Wtedy nasze oczekiwania pod względem uczestników nas troszeczkę przerosły. Wtedy pojechało 280 osób i postanowiliśmy, że trzeba coś z tym zrobić, żeby organizować kolejne edycje. Teraz wyrusza trzecia edycja do Tych, do parafii bł. Karoliny – mówi Jakub Gojny.    

Pielgrzymi wyruszyli sprzed katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Do pokonania mają 22 km. Zajmie im to ok. 4 godzin. Po dotarciu do Tych uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w Mszy św. w intencji Światowych Dni Młodzieży w kościele bł. Karoliny.

Po Eucharystii zaplanowano m.in. pokaz rolkowy i mecz piłki nożnej.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl