Mega widowisko „Franciszek – wezwanie z Asyżu”

Już w najbliższą środę, dokładnie w kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II, w katowickim Spodku pokazane zostanie wyjątkowe widowisko pt.: „Franciszek – wezwanie z Asyżu”.

Widowisko „Franciszek – wezwanie z Asyżu”, które stanowi estradową adaptację „Pieśni o św. Franciszku” gliwickiego Teatru „A” nawiązuje do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. W centrum widowiska stoi Franciszek – pogodny święty, człowiek doskonałej miłości i ubóstwa, mistyk, cudotwórca, asceta – brat wszelkiego stworzenia, gotowy do dialogu z każdym. Scenariusz przedstawienia, opowiadający historię życia Świętego, został napisany w oparciu o źródła historyczne.

O rozmachu spektaklu świadczyć może m.in. zaangażowanie pięciuset młodych wykonawców, w tym aktorów Teatru A, grup rekonstrukcyjnych, osób niepełnosprawnych, zespołów tanecznych, orkiestry, chóru, wokalistów i recytatorów.

Sztuka rozgrywana będzie synchronicznie na 4 scenach oraz całej przestrzeni Spodka, z uwzględnieniem licznych multimediów oraz relacjami „live” na potężnych ekranach. Scenografia oparta będzie na gigantycznych, mobilnych formach konstrukcyjnych. Wykorzystane zostaną efekty pirotechniczne, padać będzie prawdziwy deszcz, zapłonie żywy ogień, powieje wiatr.

Przedsięwzięcie z ramienia Fundacji prowadzi ks. Robert Kaczmarek – koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w archidiecezji katowickiej, wspierany przez doświadczonych inicjatorów licznych działań artystycznych.

Metropolita katowicki, ks. abp Wiktor Skworc informując o przedsięwzięciu napisał: „Do obejrzenia widowiska o św. Franciszku – człowieku miłości, radości, pokoju i ubóstwa – zapraszam członków katolickich stowarzyszeń, ruchów i wspólnot modlitewnych działających przy parafiach. Liczę na młodych, m.in. z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Światło-Życie. Mam nadzieję, że nie zabraknie animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza, ministrantów, Dzieci Maryi, rodzin Domowego Kościoła, członków Żywego Różańca i III-go Zakonu św. Franciszka”.

Poprzez udział w widowisku wesprzemy działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, również z terenu naszej archidiecezji. Poza tym, to kulturalno-religijne wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Wiary oraz stanowi formę przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II”.

 RIRM/ Archidiecezja Katowicka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl