Polska znajdzie się na skraju niżu znad Morza Północnego

Jak informuje IMGW, południowa i południowo-wschodnia Europa będzie pod wpływem wyżów, nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami na Morzem Północnym i Morzem Białym. Polska znajdzie się na skraju niżu znad Morza Północnego, na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napłynie polarnomorska masa powietrza.

We wtorek od Karpat po Wyżynę Śląską, Małopolską i Lubelską oraz na zachodzie kraju zachmurzenie duże, miejscami słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, rano mgły z widzialnością do 200 m, głównie na północnym wschodzie i w centrum.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

Temp. maks. od 12 do 14 st. na północy, wschodzie i w kotlinach górskich, do 17 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, na wschodzie większe przejaśnienia, z zachodu na południowy wschód przemieszczająca się strefa opadów deszczu, na wschodzi i wschodnim Pomorzu mgły z widzialnością do 200 m. Temp. min. od 3 do 5 st. na północnym wschodzie i na Podhalu, od 5 do 9 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl