Prognoza pogody na 24 i 25 lipca

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz częściowo zachodnia i centralna znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska będzie w zasięgu rozległego, wieloośrodkowego niżu. Na wschodzie i południu kraju zaznaczać się będzie strefa falującego frontu chłodnego, oddzielającego powietrze zwrotnikowe od powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, z opadami deszczu. Na południowym wschodzie kraju także burze. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na północy do 25 st., 27 st. w centrum i 29 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na północnym wschodzie wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady deszczu, na południowym wschodzie miejscami burze. Na obszarze od Dolnego Śląska i Małopolski, po Ziemię Łódzką i Wielkopolskę opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, z prognozowaną sumą opadu do 40 mm, na Śląsku Dolnym i Opolskim miejscami do 60 mm. Na Pomorzu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 14 st. na północnym wschodzie do 17 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami dość silny. Wiatr z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie kraju wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu. W zachodniej połowie kraju opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce do 40 mm. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju burze z gradem i prognozowaną sumą opadu w czasie burzy do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. w zachodniej połowie kraju do 24 st., 28 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju z kierunków północnych, na wschodzie wiatr słaby, wschodni lub zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu oraz miejscami burze. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl