Prezydent RP: program modernizacji działa i jest realizowany

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęły się w niedzielę centralne obchody z okazji święta Policji. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Polski Andrzej Duda oraz szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Szef państwa polskiego wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom policji. Służba policjantów ma niezwykłą wagę dla Polski i bezpieczeństwa obywateli; stoi za nią „wielka tradycja poświęcenia” – powiedział prezydent.

– Chciałbym uczynić wszystko, abyście mogli służyć w formacji, która jest nie tylko dumna i cieszy się zaufaniem, ale która jest także formacją nowoczesną. Rok temu razem z ministrem Mariuszem Błaszczakiem i nadzorującym policję ministrem Jarosławem Zielińskim tutaj obiecaliśmy program modernizacji polskiej policji. Bardzo się cieszę i dziękuję panie ministrze, że to zobowiązanie jest wypełniane, że program jest prowadzony, działa i realizowany – akcentował Andrzej Duda.

List do policjantów skierowała premier Beata Szydło. Jak napisała Prezes Rady Ministrów, zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom jest szczególnym obowiązkiem rządzących, a policja odgrywa w tym kluczową rolę.

„My, Polacy, wiemy, że możemy na was liczyć, wiemy, że nasze domy, nasze dzieci są dzięki wam bezpieczne” – podkreśliła premier.

Zwracając się do policjantów szef MSWiA Mariusz Błaszczak zaznaczył, że najważniejsze w ich misji jest pojęcie służby, etos służby.

Minister podziękował policjantom za pracę przy ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży oraz szczycie NATO, a także podczas niedawnej wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Polsce.

W policji służy ponad 100 tys. funkcjonariuszy i ok. 25 tys. pracowników cywilnych. Każdego dnia podejmują ponad 15 tys. interwencji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl